BDSM to termin używany do opisania aspektów seksu, które obejmują dominację, uległość i kontrolę. Zazwyczaj jeden z partnerów odgrywa dominującą rolę podczas seksu, podczas gdy drugi jest bardziej uległy. Skrót BDSM jest akronimem.

  • Bondage (wiązanie): Ograniczanie swobody ruchów partnera, na przykład za pomocą lin czy kajdanek
  • Discipline (Dyscyplina) lub Dominatio (Dominacja): sprawowanie kontroli nad uległym partnerem lub okazywanie nad nim fizycznej dominacji podczas seksu lub poza sypialnią
  • Submission (Uległość): akt okazania podporządkowania się działaniom i życzeniom partnera dominującego
  • Masochism (Masochizm lub sadomasochizm): Przyjemność, jaką partner może odczuwać z powodu zadawania bólu (sadyzm) lub odczuwania bólu (masochizm), fizycznego lub emocjonalnego

Uległa, nie znaczy bezwolna (chyba, że tak chcesz)

Kluczem do BDSM jest wzajemne zrozumienie potrzeba i wzajemne zaufanie partnerów. Być może brzmi to trywialnie, ale związana i zakneblowana osoba ma zdecydowanie ograniczoną zdolność sprzeciwu. Konieczne jest więc ustalić, kiedy co możemy sobie nawzajem robić i kiedy przestać. Sprawa może być trudniejsza niż się wydaje, bo czasem uległy partner krzyczy, szarpie się i wyrywa się lub płacze… ale to jest właśnie to, czego oczekuje.

Zanim zaczniecie się bawić w BDSM, ustalcie na co się zgadzacie oraz 'słowo bezpieczeństwa’, po którego wypowiedzeniu dominujący partner przestaje robić, cokolwiek robi, bez względu na to, jak bardzo ma na to ochotę. Jeśli nie macie odwagi rozmawiać o swoich potrzebach, bądź nie macie zaufania, czy 'słowo bezpieczeństwa’ zadziała , lepiej zrezygnujcie z BDSM. Przynajmniej w aktualnym składzie.

Jeśli jednak chcesz utknąć w BDSM, najważniejszą rzeczą, o której musisz pomyśleć przed rozpoczęciem, jest bezpieczeństwo i zgoda. Świadoma zgoda między osobami jest znana jako SSC (bezpieczna, rozsądna i dobrowolna) lub RACK (świadomy ryzyka dobrowolny odlotu [kink])

Słowem bezpieczeństwa może być każde słowo, które nie ma żadnego związku z seksem, takie jak „podręcznik” czy „tulipan”. Ważne jest, aby oboje kochankowie zgodzili się, że wypowiedzenie słowa bezpieczeństwa oznacza, że ​​wszelka aktywność musi zostać przerwana, dopóki sytuacja nie zostanie rozwiązana.

Niektóre z osób pozostających w związkach BDSM podpisują ze sobą kontrakty, precyzyjnie określające, na co partnerzy wzajemnie się zgadzają. Brzmi to dość formalistycznie, ale daje doskonałe zrozumienie potrzeb, akceptacji oraz zabezpiecza w przypadku niespodziewanych kłopotów.

wulwodynia
Previous
Wulwodynia

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

More Stories
Patriarchat, religia i poczucie winy