Orgazm sutkowy
Orgazm sutkowy

Orgazm potocznie nazwany sutkowym

Orgazm osiągany za sprawą stymulacji sutków polega na pieszczeniu piersi kobiety i w ten sposób doprowadzeniu jej do czerpania przyjemności, aż do szczytu rozkoszy seksualnej. 

Sutki kobiety to jedna z najważniejszych stref erogennych kobiecego ciała. Są one bardzo wrażliwe na pieszczotę. Nawet delikatny ich dotyk może wywołać podniecenie seksualne.

Orgazm tą drogą można osiągnąć poprzez doprowadzenie kobiety do szczytowania odpowiednim pieszczeniem jej piersi, otoczek piersi oraz sutków. To właśnie w brodawkach  jest najwięcej zakończeń nerwowych piersi, powodujących ich dużą wrażliwość na dotyk. Podczas pieszczenia brodawki stają się twarde i powiększają się.  Za orgazm wywołany stymulacją piersi i sutków odpowiedzialny jest hormon nazywany oksytocyną, który zostaje uwolniona z tylnego płata przysadki mózgowej podczas ich stymulacji.

Uwalnianie oksytocyny powoduje zwiększenie przepływu krwi do narządów płciowych i do pochwy, co z kolei powoduje wzmożone jej kurczenie się, prowadzące do orgazmu. Zwiększony poziom estrogenów w czasie owulacji wzmaga wydzielanie oksytocyny, a progesteron wydzielany w późniejszej fazie cyklu hamuje ją.

Orgazm za sprawą stymulacji sutków łatwiej osiągnąć w drugiej fazie cyklu, kiedy piersi kobiety w skutek hormonów, stają się szczególnie wrażliwe na wysublimowany dotyk.

Bardzo wiele kobiet po raz pierwszy przeżywa ten rodzaj stymulacji prowadzący do orgazmu po urodzeniu dziecka, w trakcie laktacji. Karmienie naturalne uwrażliwia kobiece sutki na dotyk. Wpływ na to mają także hormony powodujące, że karmienie jest przyjemną czynnością, a piersi stają się wrażliwsze na bodźce erotyczne. Może nawet zdarzyć się, że kobieta przeżyje orgazm, nazywany potocznie sutkowym, w trakcie karmienia piersią.

Orgazm przy pomocy stymulacji piersi jest także łatwiejszy do osiągnięcia w czasie ciąży, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych zachodzą także przemiany w sutkach kobiety. Aktywuje się w nich wiele nowych połączeń nerwowych. Piesi stają się bardzo podatne na dotyk, co warto wykorzystać zwłaszcza w drugim trymestrze ciąży, który sprzyja czerpaniu dużej przyjemności ze współżycia seksualnego. Mniej więcej około 20 tygodnia ciąży aktywują się komórki produkujące mleko, co także przekłada się na uwrażliwienie piersi na bodźce zewnętrzne.

Antykoncepcja hormonalna może również zwiększać wrażliwość piersi.

Doprowadzenie do orgazmu poprzez stymulację piersi wymaga od partnera dużego doświadczenia, znajomości ciała partnerki oraz niejednokrotnie czasu i cierpliwości. Nie każdej kobiecie jest dane  przeżyć orgazm za sprawą pieszczenia piersi i jej sutków. Jest on łatwiejszy do uzyskania w trakcie owulacji, kiedy kobieta znajduje się w fazie największej ochoty na seks podczas całego cyklu miesiączkowego.

Osiągnięcie maksymalnego uniesienia seksualnego w postaci orgazmu za pomocą pieszczot piersi  wymaga odpowiednich zabiegów – ich masowania, ssania, muskania językiem lub delikatnego gryzienia.

Aby doprowadzić kobietę do orgazmu warto zacząć od delikatnych pieszczot uszu, szyi, pleców, karku, brzucha i stopniowo zbliżać się do dekoltu, strefy pomiędzy piersiami, mostka, aż w końcu i samych piersi oraz pobudzania sutków. Na początku dobrze jest gładzić piersi powolnymi, kolistymi ruchami dłoni lub języka, w miarę wzrostu podniecenia kobiety zwiększać intensywność pieszczot zbliżając się do brodawek, które można nadal muskać językiem lub ssać. W tym czasie dłońmi należy kontynuować masowanie obu piersi. Jeżeli kobiecie sprawia to przyjemność, można mocniej podgryzać sutki i je podszczypywać.

Warto pamiętać, że piersi są tak bardzo wrażliwe na dotyk, że zwiększanie intensywności pieszczot musi się odbywać powoli i z wyczuciem. Nieustająco należy obserwować reakcje partnerki i podążać za jej przyjemnością.

Niektóre  kobiety osiągają orgazm podczas seksu hiszpańskiego. Polega on na tym, że partner wkłada członek między piersi kobiety, tak aby otulały go z obu stron. Ściskając  piersiami  penisa, można wykonywać nim ruchy frakcyjne pieszcząc w ten sposób dekolt i penis. W tym samym czasie można stymulować brodawki i w ten sposób doprowadzić partnerkę do szczytowania.

Piersi są ważną strefą erogenną u kobiety. Specyficzna budowa anatomiczna sprawia, iż ich stymulacja może być dla kobiety źródłem ekscytujących doznań, aż do orgazmu włącznie. 

 Warto zaznaczyć, iż odpowiednia stymulacja sutków u mężczyzn może również doprowadzić do wystąpienia u ich orgazmu. Zdecydowanie częściej zdarza się to jednak u kobiet. 

Orgazm wywołany przez erotyczną stymulacją piersi jest trudniej wywołać, niż podczas stymulacji narządów płciowych. Dlatego u niektórych kobiet ważne jest, aby podczas pieszczenia piersi jednocześnie stymulować ich ogniska zmysłowe zlokalizowane w obrębie genitaliów.  

Aby doprowadzić do orgazmu wywołanego przez stymulację piersi należy pamiętać, iż sutki powinny być należycie nawilżone, ponieważ suche brodawki są mniej wrażliwe na dotyk, mogą stać się bolesne, a dotyk nieprzyjemny. 

Stymulacja oralna jest optymalną metodą pieszczenie piersi. Ich lizanie, ssanie i delikatne skubanie wargami jest jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby zapewnić maksimum doznań. 

Podobny efekt można uzyskać przez pocieranie, ściskanie i delikatne podgryzanie sutków. Można je również  stymulować je dłońmi, innymi częściami ciała lub miękkimi materiałami np.: jedwabną chustą, poszewką lub koronkowymi akcesoriami .

Ponieważ ciepło zwiększa przepływ krwi, dmuchanie ciepłym powietrzem lub polewanie piersi ciepłą wodą może przyspieszyć lub intensyfikować doznania. Warto zapytać partnerkę, co jej się najbardziej podoba, ponieważ każda kobieta inaczej reaguje na określony typ stymulacji. Niektóre kobiety lubią stymulację piersi chłodnymi przedmiotami a nawet lodem. Inne owocami np.: truskawką, winogronem, morelą. Jeszcze inne wylizywanie z miodu, czekolady lub bitej śmietany. 

Pieszczoty piersi najlepiej jest zaczynać powoli i delikatnie nawet od muskania piórkiem, jedwabiem, pędzelkami lub innymi miękkimi atrybutami, których użycie podpowie fantazja partnerów lub ekspedient w sklepie erotycznym.

Podniecające dla obydwojga partnerów stać się może fantazyjne zdobienie piersi  np.: bielizna czy naklejkami zdobiącymi otoczkę brodawek, co sprzyjać będzie łatwości uzyskania orgazmu poprzez koncentrację pieszczot w tym obszarze.

 Warto pamiętać, iż niektóre kobiety nigdy nie osiągają orgazmu podczas stymulacji piersi, co nie musi wcale umniejszać możliwości ich przeżyć i uniesień seksualnych. Jest to zdolność osobnicza. Dlatego nie należy nastawiać się na wywołanie orgazmu właśnie w ten sposób, gdyż możemy uzyskać wręcz odwrotny efekt, nawet w postaci  irytacji partnera i całkowite wycofanie się z gry miłosnej

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

More Stories
dr Sylwia Jędrzejewska
Naucz się rozmawiać