Zaburzenia erekcji
Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji przy zakładaniu prezerwatywy

Niekiedy przyczyną zaniku erekcji jest brak doświadczenia w jej zakładaniu co czyni ten moment stresującym, wstydliwym lub niezręcznym. Naturalnie, wszystkie te odczucia mogą wpłynąć na spadek podniecenia i utratę wzwodu.

Problem ze wzwodem przy zakładaniu prezerwatywy ma prawo przydarzyć się każdemu mężczyźnie, również i mężczyźnie zdrowemu, bez żadnych dolegliwości erekcyjnych. 

Następstwem początkowych niepowodzeń z utrzymaniem wzwodu podczas zakładania prezerwatywy jest skupienie uwagi mężczyzny na swoim problemie oraz pojawienie się lęku przed kolejnym niepowodzeniem. Napięcie emocjonalne powstające wskutek zwiotczenia prącia i braku możliwości odbycia stosunku może doprowadzić do utrwalenia się nerwicowej reakcji. Efektem tego może być reagowanie zanikiem wzwodu na bodziec, jakim jest nakładanie prezerwatywy a nawet pojawienie się zaburzeń erekcji w innych sytuacjach.

Pamiętać należy, że przyczyną utraty erekcji podczas zakładania prezerwatywy może być również być ciasna gumka, która powoduje ucisk i odpływ krwi z penisa.

Problem może tkwić w samej prezerwatywie, można spróbować różnych prezerwatyw. Niektóre prezerwatywy mają dodatkowe lubrykanty, zapachy, smaki, które nie zawsze są pomocne. Bywa, że problemem może tkwić nawet jej kolor.

Wyeliminować również należy ewentualne uczulenie na lateks (w sytuacji uczulenia należy zmienić prezerwatywę lateksową na poliuretanową).

W stałym związku można rozważyć też inną metodę antykoncepcji.

Zakładanie prezerwatywy warto zaaranżować wspólnie tak aby stała się częścią gry erotycznej. Można zakładać ją w sposób sensowny lub współgrający z intymną atmosferą. Do tego potrzebna jest nie tylko fantazja ale i współpraca obydwojga partnerów. Prezerwatywę może w założyć partnerka.

Zakładanie prezerwatywy zarówno przez mężczyznę jak i kobiet może wyćwiczyć tak, żeby było sprawne a nawet przyjemne.

O utracie jakości wzwodu podczas zakładania prezerwatywy warto porozmawiać z partnerem/partnerką. 

Jeśli występują problemy z erekcja przy zakładaniu prezerwatywy warto jak najszybciej udać się na konsultację do seksuologa aby skutecznie rozwiązać ten problem.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

More Stories
Dziękuję, wolę porno…